dysleksja

Angielski dla dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych

Szczególna oferta przeznaczona dla dzieci z dysleksją i innymi szczególnymi potrzebami edukacyjnymi jest naszą odpowiedzią na poparty badaniami wzrost ilości dzieci i młodzieży szkolnej z dysleksją (obecnie ok. 15%) oraz innymi szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym ryzykiem dysleksji (obecnie nawet 20%).

Większość placówek oświatowo-wychowawczych, w przypadku nauczania uczniów dyslektycznych, ogranicza się głównie do wydłużania przewidzianego czasu pracy podczas zajęć i egzaminów oraz odstępowania od oceniania za pisownię czy ortografię. W grupach, w których znajdują się uczniowie dyslektyczni, bardzo często zapomina się natomiast o konieczności dostosowania metod oraz technik pracy do ich specjalnych potrzeb. Dzieje się tak, ponieważ tego typu zmiany wiązałyby się z koniecznością rewizji dotychczas stosowanych, popularnych programów i powszechnie wykorzystywanych narzędzi edukacyjnych. W przypadku języków obcych, sytuacja wydaje się być szczególnie pilna.

Metody nauczania języków obcych, obecnie uznane za najskuteczniejsze, okazują się być wyjątkowo nieodpowiednie w przypadku dzieci z dysleksją i innymi trudnościami edukacyjnymi. W odpowiedzi na te problemy, Szkoła Językowa SALWATOR wprowadza na rynek usług edukacyjnych nową ofertę zajęć języka angielskiego realizowanych z wykorzystaniem technik pracy z dziećmi dyslektycznymi oraz prowadzonych wedle założeń i metod adekwatnych do ich potrzeb i możliwości.

Dodatkowo, poprzez bardzo bliską i intensywną współpracę z psychologiem i gabinetem logopedycznym funkcjonującymi w tym samym budynku, Szkoła Językowa SALWATOR stawia na ciągłe doskonalenie i rozwój stosowanych metod oraz narzędzi edukacyjnych.

Grupa

Cena za 45 min.

Podział na 3 raty - informacja w sekretariacie

1 uczeń

86,00zł

2 uczniów

55,00zł

3 uczniów

Wróć do poprzedniej strony
18marca
W dniach 22.03 - 09.04. 2021 sekretariat pracuje zdalnie od poniedziałku do piątku
16marca
W dniach 22.03 - 31.03.2021 sekretariat pracuje zdalnie od poniedziałku do piątku
11marca
W dniach 15.03 - 19.03.2021 sekretariat pracuje zdalnie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.

4marca
W dniach 08.03 - 12.03.2021 sekretariat pracuje zdalnie od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.
1marca
W dniach 1.03 - 05.03.2021 sekretariat działa wyłącznie w trybie zdalnym.

13stycznia
Od dnia 18.01.2021 r. sekretariat Szkoły Językowej pracuje stacjonarnie w godz. 8:00-16:00.