dysleksja

Angielski dla dzieci o szczególnych potrzebach edukacyjnych

Szczególna oferta przeznaczona dla dzieci z dysleksją i innymi szczególnymi potrzebami edukacyjnymi jest naszą odpowiedzią na poparty badaniami wzrost ilości dzieci i młodzieży szkolnej z dysleksją (obecnie ok. 15%) oraz innymi szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym ryzykiem dysleksji (obecnie nawet 20%).

Większość placówek oświatowo-wychowawczych, w przypadku nauczania uczniów dyslektycznych, ogranicza się głównie do wydłużania przewidzianego czasu pracy podczas zajęć i egzaminów oraz odstępowania od oceniania za pisownię czy ortografię. W grupach, w których znajdują się uczniowie dyslektyczni, bardzo często zapomina się natomiast o konieczności dostosowania metod oraz technik pracy do ich specjalnych potrzeb. Dzieje się tak, ponieważ tego typu zmiany wiązałyby się z koniecznością rewizji dotychczas stosowanych, popularnych programów i powszechnie wykorzystywanych narzędzi edukacyjnych. W przypadku języków obcych, sytuacja wydaje się być szczególnie pilna.

Metody nauczania języków obcych, obecnie uznane za najskuteczniejsze, okazują się być wyjątkowo nieodpowiednie w przypadku dzieci z dysleksją i innymi trudnościami edukacyjnymi. W odpowiedzi na te problemy, Szkoła Językowa SALWATOR wprowadza na rynek usług edukacyjnych nową ofertę zajęć języka angielskiego realizowanych z wykorzystaniem technik pracy z dziećmi dyslektycznymi oraz prowadzonych wedle założeń i metod adekwatnych do ich potrzeb i możliwości.

Dodatkowo, poprzez bardzo bliską i intensywną współpracę z psychologiem i gabinetem logopedycznym funkcjonującymi w tym samym budynku, Szkoła Językowa SALWATOR stawia na ciągłe doskonalenie i rozwój stosowanych metod oraz narzędzi edukacyjnych.

Grupa

Cena za 45 min.

Podział na 3 raty - informacja w sekretariacie

1 uczeń

86,00zł

2 uczniów

55,00zł

3 uczniów

Wróć do poprzedniej strony
2lipca
W dniach 27.07.2020 (poniedziałek) - 11.08.2020 (wtorek) szkoła nieczynna z powodu urlopów
1lipca
Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym godziny otwarcia sekretariatu
7czerwca
Uprzejmie informujemy, że od dnia 15.06 następują zmiany w godzinach otwarcia sekretariat Szkoły Językowej Salwator.
22maja
Godziny otwarcia sekretariatu Szkoły Językowej Salwator od dnia 25.05.2020 r.
24kwietnia
W związku z trwającą w dalszym ciągu sytuacją stanu zagrożenia
14kwietnia
Szanowni Państwo, w związku z trwającą w dalszym